Sinead O'Connor artık konserlerinde ''Nothing Compares 2 U'' şarkısını seslendirmeyeck

90’lı yıllara damgasını vuran şarkılardan biri olan ”Nothing Compares 2 You”, Sinead O’Connor için büyüsünü yitirmiş gibi gözüküyor. İrlandalı müzisyen Facebook hesabından yaptığı açıklamayla, kült şarkıya artık konserlerinde yer vermeyeceğini duyurdu.


Açıklamasında şarkı söylenirken duygusal farklılıkların vurgulandığı yorumlama tekniği Bel Canto’ya değinen Sinead O’Connor, kendini müzikal olarak bu teknikle eğittiğini ve artık duygusal bir bağ kuramadığı ”Nothing Compares 2 You” şarkısını bu sebeple bir daha söylememe kararı aldığını belirtti. Şarkıyı yirmi beş yıldır söylediğine de değinen İrlandalı müzisyen, yaklaşık dokuz ay önce bu şarkıya duygu katabilmek için yapabileceği her şeyi tükettiğini dile getiriyor. Sinead O’Connor, geride kalan yıllar içinde başka şarkılardan da aynı şekilde vazgeçtiğini belirtiyor.

O’Connor’ı söz konusu şarkıyla tanıyan çok geniş bir kitle olduğu da bir gerçek. Şarkıyla olan duygusal bağını henüz kaybetmemiş bir Sinead O’Connor’dan ”Nothing Compares 2 You” dinlemek isteyenleri aşağıya alalım.