Skepta’nın bol konuklu EP’si: “All In”

Temelleri 2000’lerin başlarında Londra’da atılan grime akımının günümüzdeki en popüler seslerinden Skepta, 30 Temmuz Cuma günü kavuşacağımız bir EP duyurdu. Son solo harikası Ignorance Is Bliss’i 2019’da yayımlayan MC, 2020’deki kolaboratif işlerinin ardından yeni EP’sinde de merak uyandıran düetler yapmış.

Tottenham çıkışlı Skepta’nın 5 şarkılık EP’sinin ismi All In. Instagram hikâyelerinde yaptığı duyuruda 2020’nin zorlayıcı olmasına rağmen birçok fikir geliştirme imkânı sunduğunu ve elinde biriken eskiz havuzundan 5 tanesini seçip dünyayla paylaşmaya karar verdiğini söyledi. EP’deki şarkılardan 2 tanesi düet. Skepta’ya bu şarkılarda eşlik eden isimler son dönemde oyunculuğuyla da adından söz ettiren Kid Cudi, Kolombiya’da “Reggaeton’un prensi” olarak anılan J Balvin ve Nijerya’nın global popüler müzik sahnesine son armağanı Teezee. Skepta, bu EP’nin ardından “sıradaki bölüm”e geçmeye hazır olduğunu söylüyor.

All In EP’sinin şarkı listesi şöyle:

1. “Bellator”
2. “Peace of Mind” (with Teezee & Kid Cudi)
3. “Nirvana” (with J Balvin)
4. “Lit Like This”
5. “Eyes on Me”

2021’den 3 Skepta düeti
slowthai & Skepta – CANCELLED

slowthai’nin son albümü TYRON’da yer alan düet, çarpıcı klibiyle de adından söz ettirmişti. “CANCELLED”, slowthai – Skepta ikilisinin ilk ortaklığı değil. İngiltere’de grime denince akla gelen ilk müzisyenlerden olan Skepta, slowthai’ye Nothing Great About Britain albümündeki “Inglorious” şarkısında da eşlik etmişti. 

Skepta & Pop Smoke – Lane Switcha (feat. A$AP Rocky, Juicy J & Project Pat)

Fast & Furious serisinin 9. filmi F9’ın soundtrack’i. Şarkının başlıca kredileri Skepta ve 19 Şubat 2020’de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Pop Smoke’a verilse de yanlarında kadim dostları A$AP Rocky, Juicy J ve Project Pat de var.  

Tony Allen, Ben Okri & Skepta – Cosmosis

Afrobeat müziğine karakterini veren Nijeryalı müzisyen Tony Allen’ın tamamlanmasına ömrünün yetmediği son solo albümünden paylaşılan ilk parça “Cosmosis” olmuştu. Şarkının ritmik kurgusuna kusursuz bir flowla eklemlenen Skepta ve Nijeryalı şair Ben Okri’nin eşlik ettiği parçanın düzenlemesi de Damon Albarn’dan.

Yükleniyor...