Slipknot solisti Corey Taylor’ın canlanan sinema kariyeri

Slipknot ve Stone Sour solisti Corey Taylor, ilk solo albümü CMFT’yi 2 Ekim’de Roadrunner Records’tan yayımladı. Şimdi de sırada bir uzun metraj film var.

Korku sinemasına meraklı olan Corey Taylor, daha önce bir diğer Slipknot üyesi Shawn Crahan’in çektiği kimi filmlerde kamera önüne geçmişti. Scott B. Hansen ve Desiree Connell’in yazıp yönettiği Bad Candy’de ise Chilly Billy adlı bir karakteri canlandıracak.

Chilly Billy, radyoda korku dolu hikâyeler seslendiren bir DJ’dir. Zamanla anlattıkları gerçek olmaya başlar ve küçük kasabada tüyleri diken diken eden olaylar yaşanır. 

Filmin oyuncu kadrosunda 1984 tarihli orijinal Gremlins filminin baş karakteri Billy Peltzer’i canlandıran Zach Galligan da var.

Corey Taylor, filme ilişkin yaptığı açıklamalarda Zach Galligan’la çalışmış olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını söylerken Bad Candy’yi de şu sözlerle tanımlıyor: “Lineer bir öyküye sahip olsa da aslında farklı kısa hikâyelerden oluşan klas bir korku filmi.” Galligan ve Taylor’ın filmdeki sahneleri iki günde çekilmiş. 

Bu düşük bütçeli korku filmi, Taylor’ın yaklaşan tek sinematik projesi değil. Henüz ismi bilinmeyen bir film için senaryo yazan müzisyeni Rucker (The Trucker) filminde de izleyeceğiz. Yönetmenliğini Amy Hesketh’in üstlendiği korku filminin çekimleri tamamlandı.

Slipknot cephesinden de haberler var. We Are Not Your Kind albümünü geçtiğimiz yıl yayımlayan grup, yeni müzikler için 2021’i işaret ediyor. Grubun Roadrunner’la olan sözleşmesinde bir albüm geri kalmış durumda. 2021’i hem turne yaparak hem de yeni bir albüm kaydederek geçirme niyetinde olan Slipknot’ın yıllar önce rafa kaldırılmış Look Outside Your Window projesini canlandırabileceği tahmin ediliyor.

Yükleniyor...