Slowdive geri mi dönüyor?

Günümüzdeki bir çok dreampop grubunun ilham kaynağı olan 90’ların başarılı grubu Slowdive, geri dönüş sinyalleri veriyor.

Reading’de kurulan Slowdive, aktif olduğu 89-95 yılları arasında yayınladığı üç albüm ve diğer çalışmalarla sadık bir dinleyici kitlesi edindi. Grubun 1993 yılında yayınladığı Soulvaki albümü tarihin en iyi shoegaze albümleri arasında gösteriliyor. Grubun orijinal kadrosunda yer alan Simon Scott, Christian Savill ve Nick Chaplin’in ayrılmasının ardından kalan elemanlar yoluna Mojave 3 adlı projeyle devam etmişti.

Grup üyelerinin yazdığı geri sayım tweetlerinin üzerine bir de grup için açılan twitter hesabı ve websitesi eklenince, Slowdive’ın geri dönüşü çok kuvvetli bir ihtimal haline geldi. Geçtiğimiz yıl Exclaim‘e konuşan Neil Halstead, Slowdive’ın onlar için sadece müzik değil aynı zamanda arkadaşlık anlamına da geldiğini söylemiş, geri dönüşün mümkün olabileceğini de eklemişti. 29 Ocak’ta sona erecek geri sayımın sonunda olacaklar grubun fanları tarafından merakla bekleniyor.