Yeni SOHN şarkısının ilham kaynağı Katalonya

Ambient pop sularında gezinen besteleriyle tanınan İngiliz müzisyen Christopher Michael Taylor, ya da sahne adıyla SOHN, uzun süren sessizliğini bir albümle bozmaya hazırlanıyor. Son yayını Rennen üzerinden beş yıl geçen müzisyen, Trust adını taşıyacak üçüncü albümünden bir tekli daha paylaştı.

4AD etiketiyle yayımlanacak yeni SOHN albümünde ilk kez konuk müzisyenler de yer alacak. Yakob, Mike Sonier, Ryan Linvill, Noah Le Gros, Emile Mosseri ve Jesse Boykins III, Trust’ın 13 şarkılık akışında karşımıza çıkacak isimlerden bazıları. Nitekim yeni albümünün önceki yayınlarına kıyasla; dinleyiciyi aynı odada arkadaşları ve başka müzisyenlerle buluşturacak bir prodüksiyona sahip olduğunu dile getirmiş SOHN.

Geçtiğimiz aylarda dinlemeye açılan “Figureskating, Neusiedlersee” parçasının ardından, yeni albümden paylaşılan ikinci tadımlık “Segre” ismini taşıyor. Kırılgan vokal melodilerini sürükleyici akorlar ve çarpıcı beatlerle buluşturan parça, müzisyenin bir süredir yaşadığı İspanya’nın Katalonya bölgesinden ilhamla yazılmış.

“Segre”nin göz kamaştıran bir klibi de var. Carla Cervantes Caro ve Sandra Egido Ibañez ikilisinden oluşan LOOKATHINGSDIFFERENT tarafından hem yönetilen, hem koreografisi yapılan hem de performe edilen video, buradan izlenebilir.

2 Eylül’de yayımlanacak yeni SOHN albümü Trust’ın kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda. 

1. Start
2. Antigravity
3. Figureskating, Neusiedlersee
4. MIA
5. I Won’t
6. Riverbank
7. Life Behind Glass
8. Truce
9. Montardit
10. Segre
11. Station
12. Basis
13. Caravel