Sónar Istanbul için geri sayım başlasın

Dünyanın dört bir yanını elektronik müzik ve teknolojiyle arşınlayan Sónar festivalinin İstanbul ayağı, 18-19 Mart’ta Zorlu PSM’de kalp atışlarını hızlandıran bir programla gerçekleşecek. Üstelik konserler ayakta izlenecek. Yani geçen seneki gibi oturmalı düzen yok.

Festivalin kombine biletleri burada. İlk gün için buraya, ikinci gün için de buraya tıklayabilirsiniz.

loraine james sonar istanbul

Loraine James, The Blessed Madonna, HVOB ve daha neler var neler!

Zorlu PSM’de iki günlük Sónar Istanbul buluşması, modern elektronik müziğin imza prodüktör, DJ ve müzisyenlerini bir araya getirecek. Bant Mag.’ın 2021: En iyi 100 yabancı albüm listesinde de 6 numarada kendine yer bulan Hyperdub etiketli Reflections albümüyle son yılların en derinlikli prodüksiyonlarından birine imza atan Loraine James’in konseri, festivalin bizce kaçırılmaması gereken performanslarının başında geliyor. Chicago’dan Avrupa’ya house müzik denince akla gelen ilk isimlerden biri olan The Blessed Madonna, İstanbul’da birçok unutulmaz performansa imza atmış Avusturyalı ikili HVOB, yeraltı sahnesinde hipnoz edici setleriyle bir efsaneye dönüşen Honey Dijon ile Almanya’dan güçlü techno ve house titreşimleri yayan Âme ve Dixon’ın b2b seti, Sónar Istanbul’un 2022 takviminden öne çıkanlar.

leon vynehall sonar istanbul

Ninja Tune ailesinden İngiliz prodüktör Leon Vynehall, Brezilya’dan dans pistlerine hükmeden prodüksiyonlarıyla Wehbba Live Station, Drumcode ve Kompakt etiketli yayınlarıyla adını duyuran Anfisa Letyago, yoğun baslarıyla geniş bir ses skalasını kapsamına alan setleriyle tam bir parti DJ’i olan Avustralyalı hAAi, ilhamını 80’lerin Tel-Aviv’indeki punk sahnesinden alan elektronik prodüksiyonlarını canlı canlı çalacak Red Axes, Brooklyn çıkışlı groovy acid ustası Volvox, Bonobo ve Gorillaz’ın son dönem favorisi olarak parlayan TSHA ve dans pistleri için ‘daha romantik ve daha epik’ bir sound ile elektronik müziği yeniden şekillendiren Terr de festival programında. 

şevval sonar istanbul

Yerli sahne ve Sonar +D

Sónar Istanbul, her sene olduğu gibi Türkiye elektronik müzik sahnesinden de birçok ismi kapsamına alacak. Ozan Tekin, Style-ist, Feyza Emir, Aksak, Şevval, Evrim de Evrim, Granul, Fluctuosa, Cihangir Aslan, Moophy ve Erdem Tunalı, bu sene Sónar sahnesinde.

Teknoloji ekseninde iklim krizi, sinema, kamusal alanlar gibi temaların işleneceği panellerle Sónar +D programı da zihin açıcı beyin fırtınalarına alan yaratacak. Günün erken saatlerinde festival havasını solumaya başlayacağımızı şimdiden not düşelim! Festival programına ilişkin daha fazla detay için takipte kalın.