SonarLab sahnesi, Red Bull Music kürasyonuyla iki gün boyunca Sonar İstanbul’da

Bu akşam başlayacak olan ve iki gün boyunca sayısız etkinlik, workshop, konser ve dahasına ev sahipliği yapacak Sonar İstanbul’un en heyecan verici sahnelerinden biri olan SonarLab sahnesinde Red Bull Music’in hazırladığı program kapsamında Shigeto, Nosaj Thing, Analog Kültür Experiment, Erol Alkan ve dahasını kaçırmamak için planlarınızı şimdiden yapın!

Sonar İstanbul bugün başlıyor. Zorlu PSM’nin farklı alanlarında yer alan sahnelerde izlenebilecek konserlerin yanı sıra birçok yaratıcı disiplinin de deneyimlenebileceği workshop’lar ve etkinlikleri de barındıran festivalin şüphesiz en çok ilgi görecek sahnelerinden biri de SonarLab olacak. Red Bull Music tarafından hazırlanan programıyla farklı türlerde üretim yapan yerli ve yabancı isimleri izleyebileceğiniz SonarLab sahnesinin programında 2000’li yıllarda yaptığı düzenlemeler ve remiks çalışmalarıyla nam salmış Erol Alkan, deneysel dans müziğin sınırlarını zorlamaktan hiçbir zaman çekinmeyen Nosaj Thing ve Shigeto, Hollanda’nın kulüp müziğine armağanlarından Fatima Yamaha gibi isimler bulunuyor.

SonarLab sahnesinin iki günlük programı şu şekilde:

6 Nisan 2017 Cuma

20:45 Analog Kültür Experiment (Live)
22:20 Levni (Live)
23:25 Lanark Artefax (Live)
00:30 Shigeto (Live)
01:40 Honey Dijon
03:40 Erol Alka

7 Nisan 2017 Cumartesi

19:30 Zeynep Erbay
20:50 Kerem Akdağ (Live)
21:55 Nosaj Thing (Live)
23:15 Fatima Yamaha (Live)
00:40 Flava D
02:25 Courtesy
04:25 Magna Pia

Sonar İstanbul’da, ayrıca, Red Bull Music tarafından bir panel ve bir de atölye çalışması düzenleniyor olacak. teyit.org ve Reflect İstanbul’un katkılarıyla gerçekleşecek ve sosyal girişimcilik ile teknoloji bağlantısından yola çıkan panelde katılımcılar dinledikleri haberlerin / hikayelerin nasıl algılandığını detaylıca tartışacak.  Katılımın ücretsiz olduğu panel, 7 Nisan saat 11.00’de gerçekleşecek. Panele katılım Sonar +D katılım formu üzerinden sağlanacak.

Red Bull Amaphiko Hikayeleştirme Atölyesi ise sosyal girişimcilere yeni fikirler geliştirirken dikkat etmeleri gereken püf noktalarına dair ipuçları verecek. 7 Nisan saat 14:30’da gerçekleşecek atölyeye kayıtlar www.redbull.com üzerinden yapılacak.