Sonbaharın merakla beklenen festivallerinden Le Guess Who?, tüm programını açıkladı

Hollanda’nın Utrecht şehrinde bu yıl onuncu kez düzenlenecek olan Le Guess Who? festivali, heyecan verici festival programının tamamını açıkladı. Suuns, Wilco, Savages ve Julia Holter’in küratörlüğünü üstlendiği programların da yer alacağı festivale son olarak eklenen isimler arasında Goat, Tunng, Deerhoof, Peter Broderick, Entrance ve Pauline Oliveros gibi isimler bulunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda Selda Bağcan, Gaye Su Akyol, Okay Temiz, BaBa ZuLa, Mustafa Özkent, TSU! ve Grup Ses Beats gibi isimlerin de sahne aldığı Le Guess Who? festivali, onuncu yılında da birçok farklı kültürden efsane isimlerle birlikte deneysel müziğin önemli temsilcilerine yer veriyor. Daha önce açıklanan konukları arasında Junun, Elza Soares, Laraaji, Swans, Alessandro Cortini, Beak> ve Dinosaur Jr. gibi grup ve müzisyenlerin yer aldığı festivalin son açıklamasında yer alan isimlerin tamamı şöyle:

Pauline Oliveros, Black Mountain, Idris Ackamoor & The Pyramids, Les Filles de Illighadad, Deerhoof, Adrian Younge, Jlin, Wrangler, Jherek Bischoff, Neil Halstead, Girl Band, Whitney, Lonnie Holley, Ufomammut, Weyes Blood, Amber Arcades, The Mandolin Sisters, Peter Broderick, Entrance, Nap Eyes, Group A, Ectopia, Quilt, Bambara, Federico Albanese, Maarja Nuut, Elysia Crampton, Névoa, Goat, Canshaker Pi, Oliver Coates, Ljerke, Wormholes Electric, Beach Slang, Wymond Miles, Die Nerven, Arbor Labor Union, Repetitor, Brigid Mae Power, Heather Woods Broderick, Karolus Magnus, Oathbreaker, Ggu:ll, Club Guy & Roni presents: Happiness, broeder Dieleman, CHVE, Rebel Up, ve Gent merkezli plak şirketi Consouling Sounds’un özel programı kapsamında The Black Heart Rebellion, Charnia, Wiegedood, Ortega ve Monnik. 

10-13 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek festival hakkında detaylı bilgi ve programın tamamını görmek için buraya tıklamanız  yeterli.

collage-final-poster