“Sonic The Hedgehog” filmi gerçek oluyor

İlk olarak iki yıl önce gündeme gelen ünlü video oyunu Sonic The Hedgehog‘un sinema uyarlaması hakkında yeni haberler geldi. Sega’dan yapılan açıklamaya göre Sonic The Hedgehog’un ilk uzun metraj macerası, 2018 yılında yayında olacak.

Yapımcılığını Fast & Furious serisi, 21 Jump Street, I Am Legend ve Battle Los Angeles gibi filmlerle tanınan Neal Moritz’in üstleneceği filmin senaryosu da Evan Susser ve Van Robichaux tarafından yazılıyor. Büyük oranda animasyon olacak filmde çeşitli canlı aksiyon sahneleri de yer alacak.

1991 yılında Sega tarafından yayınlanan ve kısa sürede dünya çapında bir fenomene dönüşen Sonic The Hedgehog, 90’lı yılların ortalarından itibaren birçok kez televizyon serilerine uyarlandı. Adventures of Sonic The Hedgehog, Sonic Boom ve Sonic Underground gibi farklı birçok televizyon yapımı üretilen oyunun ana karakteri olan Sonic, Disney animasyonu Wreck-It Ralph‘te kısa bir rolle de olsa ilk kez bir uzun metrajda karşımıza çıkmıştı. Aşağıda 1999 yapımı Sonic Underground serisinin giriş jeneriğini görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=m8PyAptfXY4

Sega CEO’su Hajime Satomi, 2014 yılından bu yana filmle ilgili ilk resmi açıklamaları yapan isim oldu. Sega Sammy Group’un filme ilgili çalışmaları hızlandırdığını dile getiren Satomi, filmle birlikte Sonic The Hedgehog‘un birçok farklı alanda geri dönüşünü planladıklarını da vurguladı.