“Sonic The Hedgehog” filminin vizyon tarihi belli oldu

Hazırlıkları 2014 yılından bu yana süren ve aynı isimli ünlü video oyunu serisinden sinemaya uyarlanacak olan Sonic The Hedgehog filmiyle ilgili somut bir adım atıldı. Yapımcılığını Paramount Pictures’ın üstlendiği film 2019’da vizyonda olacak.

ABD’deki tatil sezonuna denk gelecek bir yayın tarihi seçerek filmle ilgili yüksek gişe hasılatı beklediğini belli eden Paramount Pictures, ünlü Sega oyunundan uyarlanan filmini 15 Kasım 2019 günü izleyicilerle buluşturacak. Yapımcılığını Fast & Furious serisi, 21 Jump Street, I Am Legend ve Battle Los Angeles gibi filmlerle tanınan Neal Moritz’in üstleneceği filmin yönetmeni de Jeff Fowler. Sonic The Hedgehog filmiyle ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimini yaşayacak olan Fowler, Spike Jonze imzalı Where The Wild Things Are‘daki görsel efektlerden sorumluydu. Büyük oranda animasyon olacak filmde çeşitli canlı aksiyon sahneleri de yer alacak.

1999 yılında yayınlanan ve tamamı animasyon olan ilk Sonic The Hedgehog filminin fragmanı, aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.