Sound Ports İstanbul, üç günlük leziz programıyla Kadıköy’de

Dünyanın dört bir yanından farklı tınılar ve kültürel temsillerin peşine düşen Sound Ports İstanbul, 8-9-10 Kasım’da dördüncü kez düzenleniyor. Bu sene Kendine Has desteğiyle hayata geçen festivalin teması “Kozmik Birliktelik” olarak belirlendi.

Kadıköy’ün farklı mekânlarına yayılan üç günlük programında 25 sanatçı ve 17 konuşmacıyı ağırlayacak olan festivalin organizasyonundan sorumlu Gülbaba Music ve Atamert Productions’ın “Kozmik Birliktelik” teması ekseninde festival çağrısı şöyle:

“Sınırları kabul etmeyen ve farklı türlerin, çeşitli kültürlerin ve değişik üretim alanlarının buluşmasını hedefleyen Kozmik Birliktelik ile bu sene; Türkiye, Suriye, İsrail, İngiltere, Viyana, Polonya, Münih gibi çeşitli coğrafyalara uzanıyoruz. Etnik varyasyonları tadacağımız festivalde yerli ve yabancı sanatçılar, sanat kolektifleri ve inisiyatifleri, radyocular, bağımsız plak şirketleri, dergiler, müzisyenler, dj’ler ve multi-disipliner sanatçılar ile arka sokağında, aşağıki mahallende ve en sevdiğin mekanlarda bir arada olacağız, aramıza katıl!” 

Sound Ports İstanbul 2019 programında kimler var?

Sektöre dair yaratıcıların bir araya geleceği paneller ve atölye çalışmalarıyla birlikte zengin bir müzikal seçki festivalde bizi bekliyor. 8 Kasım’da Kadıköy Sahne’de 9 Kasım’da Moda Sahnesi’nde dinleyeceğimiz isimlere gelecek olursak…

Mood Band
8 Kasım – Kadıköy Sahne

İstanbul’da yaşayan Suriyeli bir ailenin fertlerinden oluşan Mood Band, şehrin sokaklarında sergilediği performanslarla tanınıyor. 

Debora İpekel
8 Kasım – Kadıköy Sahne

Zel Zele Records’ın kurucusu, Boiler Room’dan Worldwide FM’e birçok platformda yaptığı özel projeler ve yayınlarla tanıdığımız DJ Debora İpekel, eklektik ve farklı coğrafyaların izlerini taşıyan setiyle kabinde.

Elektro Hafız
8 Kasım – Kadıköy Sahne

Grup Ses’le yayınladığı Varyete albümüyle yerli sahnede yılın en özel işlerinden birine imza atan Elektro Hafız, Almanya’dan psikedelik oyun havalarıyla Sound Ports İstanbul’a geliyor.

Simba Roots ft. Dusty Wawa
9 Kasım – Moda Sahnesi

İstanbul soundsystem kültürünün kilit figürlerinden Simba Roots, Dusty Wawa eşliğinde festivalin ikinci gününe bas ve dub yüklü bir start veriyor.

Tigris
9 Kasım – Moda Sahnesi

Tropik melodiler, kozmik sesler, tribal ritimler ve leziz bir Afro pop! İsrailli Tigris, festivalin temasına birebir uyan tınılarıyla Moda Sahnesi’nde eşine az rastlanır bir şölene davet ediyor.

Noga Erez
9 Kasım – Moda Sahnesi

Festivalin bir diğer İsrailli konuğu Noga Erez, Almanya merkezli City Slang etiketiyle yayınladığı albümlerinde elektro-pop ve EDM arasında gezinen avangart prodüksiyonlarıyla dikkat çekiyor. 

Adamlar
9 Kasım – Moda Sahnesi

Üç yıllık aranın ardından 2019’un ilk yarısında Dünya Günlükleri albümünü yayınlayan Adamlar, festivalin ikinci gününü hep bir ağızdan söylenecek şarkılarıyla kapatacak.

Festivale dair detaylar için buraya tıklamanız yeterli.