"Spectre", Sam Mendes'in son Bond filmi olacak

Yeni James Bond filmi Spectre, 6 Kasım’da vizyonda olacak. Filmin yönetmeni Sam Mendes, BBC’ye verdiği röportajda söz konusu filmin kariyerinin son Bond filmi olacağını açıkladı.

Bir önceki Bond filmi Skyfall ‘un da yönetmeni olan Mendes, Road To Perdition, American Beauty ve Revolutionary Road gibi bol ödüllü filmleriyle tanınıyor. Bir yandan Penny Dreadful dizisinin yapımcılarından biri olan Mendes verdiği röportajda Spectre filmini de ilk başta çekmeyi planlamadığını ve tüm arkadaşlarına bu filmin yönetmenliğini üstlenmeyeceğini söylediğini ama sonradan filmi yönetmeye karar verip arkadaşları arasında alay konusu haline geldiğini dile getirdi. Bu kez bu kararından emin olduğunu belirten Mendes, Spectre’nin kendi filmografisinde yer alacak son Bond filmi olacağını söyledi.

Her Bond filminin çok büyük emek ve mesai istediğini vurgulayan yönetmen, “Hayatınızdaki diğer her şeyi durdurmanız ve yalnızca buna odaklanmanız gerekiyor” diyerek, Spectre çekimlerinin kendisi için nasıl bir deneyim olduğunu anlattı. Henüz Spectre vizyona girmese de, iki James Bond filminin de kendisi için tarifi zor deneyimler olduğunu ve hayatını büyük oranda değiştirdiğini vurgulayan Mendes, yeni Bond filminin soundtrack’iyle ilgili açıklamalarda da bulundu. Şarkının kaydedildiğini ve fantastik bir şarkı olduğunu söyleyen yönetmen, hangi müzisyenin yeni Bond soundtrack’ini seslendirdiğini söylemekten kaçındı.

Başrollerinde Daniel Craig, Ralph Fiennes, Monica Belluci ve Christoph Waltz’ı izleyeceğimiz Spectre‘nin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.