“Spider-Man: Into the Spider-Verse” serisinin ikinci filmi 2022’de vizyonda

Hayal kırıklığı yaşatan onlarca süper kahraman filminin ardından izleyicilere bir çizgi romanın sayfaları arasında dolanıyor hissini eksiksiz şekilde yaratan animasyon film Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün beklenen devam filminin vizyon tarihi belli oldu.

Sony’den yapılan açıklamaya göre farklı evrenlerin örümcek kahramanlarının ikinci buluşması 8 Nisan 2022’de izleyiciyle buluşacak. Oscar kazanan ilk filmin yaratıcıları Phil Lord ve Christopher Miler yeniden güçlerini birleştiriyor. Henüz resmî bir açıklama olmasa da Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali ve Liev Schreiber gibi isimlerden oluşan seslendirme kadrosunun da eksiksiz şekilde döneceği tahmin ediliyor.

Christopher Miller, haberi Twitter hesabından “Geri dönüyoruz” mesajıyla birlikte paylaştı.

İlk filmin yakaladığı gişe başarısının ardından ikinci filmde daha geniş bir evrenin bizi beklemesi olası. Spider-Man maceralarından tanıdığımız daha fazla kötü ve yan karakteri görmemiz yüksek ihtimal. 2018 yapımı Into The Spider-Verse’ün Doc Ock, Green Goblin, Wilson Fisk ve Scorpion gibi karakterleri ekrana taşıdığını düşünecek olursak, yeni filmde Lizard, Rhino ya da Sandman’le karşılaşmamız mümkün.