SPOT: Gözümüze takılanlar

Son zamanlarda radarımıza giren çeşitli yenilikler.

Her Şey Olur 2008-2018 kitabı
Cem Dinlenmiş’in hayal gücünün yol göstericiliğinde, “geride bıraktığımız” 10 yıllık gündeme dalış.

spot_hersey1

Nedir?
Cem Dinlenmiş’in Türkiye ve dünya gündemini grafik anlatım dillerinden esinlenerek olağanüstü kurgularda bir araya getirdiği, Penguen ’de başlayan ve 2017’den beri de Uykusuz ’a çizdiği klasikleşmiş haftalık serisi Her Şey Olur’un yeni kitabı çıktı! Daha önce yayımlanan Her Şey Olur albümlerinden farklı olarak bu kitap, geride bırakılan 10 yıllık süreçten bir “best-of” seçkisiyle karşımızda. Cem Dinlenmiş, bu seçkiyi yaparken “hızla bayatlayan gündeme rağmen hâlâ okura bir şey ifade edebileceklerin” üzerine gittiğini belirtiyor. 224 sayfalık bu derleme, “geride bıraktığımız” 10 yıllık gündeme dönüp bakmak için muhtemelen ideal ortamı sunuyor.

Nerede bulunur?
Kitapçılarınızdan isteyiniz. Online erişim için ise buraya.

Nike City Edition NBA formaları
NBA takımlarının ait oldukları şehirlerin kültürleriyle özdeşleşen nefis forma tasarımları.

spot_nike3

Nedir?
Geçtiğimiz yıl başlayan Nike X NBA ortaklığından sıra dışı üretimler gelmeye devam ediyor. İlk serisi 2017 yılında görücüye çıkan Nike’ın City Edition formalarının yeni serisi görücüye çıktı ve her biri göz kamaştıran formalardan oluşuyor. Her takımın kendi şehrinin kültürlerine doğrudan referanslar veren formaların tasarımında müzik, coğrafya, eğlence hayatı gibi farklı ilhamların izleri görülüyor. Örneğin Prince’ten ilham alan Minnesota Timberwolves forması, 90’lardaki klasik gök kuşağı forma tasarımına yeni bir yorum getirilmiş olan Denver Nuggets forması, Oklahoma City Thunder’ın şehirdeki Kızılderili nüfusuna selam duran forması, Rocky filmlerinden ilham alan Philedelphia 76ers forması ve The Notorious B.I.G.’ye saygı duruşu olarak kurgulanmış Brooklyn Nets forması favorilerimiz.

Nerede bulunur?
Formaların Türkiye’deki Nike dükkanlarına gelip gelmeyeceğine dair kesin bir bilgimiz yok. NBA.com’u ziyaret edip online sipariş vermek iyi bir fikir olacaktır.

spot_nike1

Funko Pop X Nickelodeon
Funko’nun popüler kültür figürlerine yeni Nickelodeon karakterleri ekleniyor.

spot_funko1

Nedir?
Ghostbusters ’tan Jurassic Park ’a, Big Mouth ’tan Sherlock ’a, müzik gruplarına, spor takımlarına, popüler kültüre dair birçok farklı oluşumdaki karakterlerin koca gözlü figürlerini yapan Funko Pop’un Nickelodeon iş birliğine yeni figürler ekleniyor. Aralık ayında piyasada olacak yeni Funko Nickelodeon karakterleri arasında Rugrats ’te bebeklerin başına bela olan Angelica karakteriyle evin köpeği Spike, Hey Arnold!’ da özellikle kendine has saçlarıyla aklımızda yer eden Gerald ve The Wild Thornberrys ’ten Donnie, Nigel ve Eliza’nın figürleri bulunuyor.

Nerede bulunur:
Ön satışlar başladı, sizi buraya alalım!

spot_funko2

(Hazırlayan: Ekin Sanaç, Cem Kayıran)