SPOT: HØGHHEIM bornozları, Drag Race Monopoly, Acid Detroit kitabı

Hazırlayan: Güven Yalın

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

HØGHHEIM bornoz koleksiyonu

İstanbullu moda evi HØGHHEIM, sıradanlığa razı olmayanlar için sınırlı sayıda ürettiği yeni bornoz koleksiyonunu duyurdu. Sanat tarihinden resimleri, HØGHHEIM ekibinin hayal gücüyle buluşturan tasarımlarda Egon Schiele ya da Hieronymus Bosch gibi ressamlara selam çakılıyor.

HØGHHEIM laboratuvarında özel tekniklerle baskıları yapılan bornoz koleksiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.  

RuPaul’s Drag Race Monopoly seti

Popüler kültürün her köşesine temas etmeyi misyon edinen Monopoly, bu kez RuPaul’s Drag Race’in werkroom’una dalıyor. Ev yerine RuPaul nişanı, otel yerine kraliçe tacı toplamaya çalışacağınız bu Monopoly versiyonunda para birimi olarak da pek tabii Ru Doları kullanılıyor. Bir lip sync assassin olabilir, soluğu Pork Chop Loading Dock’ta alabilir ya da adınızı All-Star Hall of Fame’ine yazdırabilirsiniz.

Haziranda satışa çıkacak oyun hakkında detaylar World of Wonders’ta.

Detroit müzik sahnesine adanmış bir kitap

Joe Molloy’un kaleminden, 60’lardan günümüze Detroit’in müzik kültürünü belgeleyen bir kitap: ACID DETROIT: A PSYCHEDELIC STORY OF MOTOR CITY MUSIC. Müzik tarihçilerinin sıklıkla başvurduğu, 60’ların özgürleştirici atmosferi ve psikedelisinin California merkezli anlatımına bir alternatif getiren kitap, Motor City’nin hip hop’tan techno’ya uzanan zengin işitsel mirasını arşınlıyor. 

Repeater Books etiketli ACID DETROIT hakkında daha fazla bilgi için buraya.