Spotify’dan müzisyenlere ve ekiplerine destek amaçlı yeni özellik

COVID-19 salgını boyunca sanatın ve üretimin devam edebilmesi adına Spotify ekibi tarafından yeni bir özellik geliştirildi. 

Advertisement

22 Nisan’dan itibaren sanatçıların profillerindeki linkler aracılığıyla bağış toplamaya yarayacak olan Artist Fundraising Pick sayesinde dinleyiciler artık Cash App, GoFundMe ve PayPal gibi e-cüzdan hizmetleri üzerinden doğrudan sanatçılara, gruplara veya turne ekibine bağış yapabilecek. Ayrıca sanatçılar, müzik endüstrisine salgın boyunca destek olan Help Musicians, MusiCares, PRS Foundation gibi uluslararası kuruluşların uygulama içindeki profilleri üzerinden de bağış toplayabiliyor.

Şu sıralar MusiCares için bağış toplayan Amerikalı DJ Marshmello’nun da dinleyicilere çağrısı var: “COVID-19 birçoğumuzu etkiliyor ve şimdi hepimiz, birbirimize her zaman olduğumuzdan daha fazla destek olmalıyız. MusiCares çalışan tüm müzisyenlere, yapımcılara, şarkı yazarlarına, mühendislere ve daha pek çok kişiye yardım ediyor. Şimdi ihtiyacı olanlara yardım etmek için hepimiz üzerimize düşeni yapalım!”

Yazı: Asena Büyük