“Star Wars” belgeseli “The Prequels Strike Back”ten ilk fragman

1977-1983 yılları arasında yayınlanmış ilk Star Wars filmleriyle büyümüş olan jenerasyonun, George Lucas’ın 1990’ların sonlarında çekmeye başladığı ve serinin başlangıcındaki hikayeleri anlattığı filmlere karşı tutumunu konu eden bir belgesel geliyor. Bradley Weatherholt’un çektiği ve bu kez sıkı Star Wars hayranlarının seriye ve farklı dönemlerde farklı tekniklerle çekilmiş filmlerine karşı yaklaşımını konu eden belgeselden ilk fragman yayınlandı.

Weatherholt’un belgesel için röportaj yaptığı kişiler arasında çeşitli Star Wars koleksiyonerleri, film yazarları ve yönetmenler bulunuyor. Hem sıkı hayranların The Phantom Menace, Attack of the Clones ve Revenge of the Sith filmlerine olan tepkilerini hem de George Lucas’ın seriyi kurgularken nasıl bir sistem uyguladığını masaya yatıran film, Star Wars‘a ilgi duyan herkes için ilginç bir seyir vaat ediyor. 14 Eylül’de Amazon ve Youtube gibi platformlarda dijital olarak yayınlanacak olan belgeselden yayınlanan ilk fragmanı aşağıda görebilirsiniz.

Önümüzdeki beş – altı yıl boyunca her yıl yeni bir Star Wars filmi izleyeceğimizi bir kez daha hatırlatalım. Bakarsınız bu belgeselin bile devam filmleri gelir!