Stephen Curry ve Will Arnett’tan basketbol temalı bir komedi dizisi geliyor

Üst üste beş sezon final oynayarak NBA’de son yılların en dominant takımı olan Golden State Warriors’ın yıldız oyun kurucusu Stephen Curry, saha dışındaki projelerini hızlandırıyor. Geçtiğimiz yıl kurduğu yapım şirketi Unanimous Media ile çalışmalarına başlayan Curry, Arrested Development yıldızı Will Arnett’la birlikte hazırlayacakları yeni bir dizi için kolları sıvadı.

Henüz ismi açıklanmayan dizi, emekli olmuş bir basketbolcuyu merkeze alacak. Curry’nin doğup büyüdüğü Charlotte’ta geçecek olan dizi, baş karakterimizin yeni bir mesleğe atılma ve ailesi, çocukluk arkadaşları ve eski sevgilisiyle yeniden bağlarını kuvvetlendirme çabalarını konu edecek. Dizinin senaryosunun da henüz tamamlanmadığı gelen bilgiler arasında.

Bu sene sakatlıklarla boğuşan ve playoff yarışının epey uzağında kalan Golden State Warriors’ın felaket sezon başlangıcı, Stephen Curry’nin elinin kırılması ve aylarca sahalardan uzak kalacağı haberiyle bir kâbusa dönmüştü. Tedavi sürecinde dizi projesine ağırlık vermeye karar veren Curry, birçok unutulmaz maçta karşı karşıya geldiği Kyrie Irving ve LeBron James gibi yıldızlara sinema sektöründe de meydan okuyacak gibi görünüyor.