Stephen King ve oğlu Owen King’in “Sleeping Beauties” kitabı çizgi roman oluyor

Stephen King’in oğlu Owen King ile beraber yazdığı ve 2017’de piyasaya çıkan Sleeping Beauties, IDW tarafından on sayılık bir çizgi roman serisi olarak basılacak. King’in piyasa devi Marvel tarafından çizgi romana uyarlanan The Stand ve The Dark Tower kitaplarından sonra, bu üçüncü çizgi roman uyarlaması olacak.

Barbarlığa teslim olmuş bir dünyada geçen ve kadın nüfusunun koza benzeri bir kabukla kaplanarak kendi zihinlerinin içine hapsolduğu Aurora isimli bir salgını konu edinen Sleeping Beauties romanında, kozalarındaki uykuları rahatsız edilmesi durumunda kadınlar vahşi bir öfke kriziyle uyanıyor.

Sleeping Beauties’in çizgi roman uyarlamasını Kanadalı yazar Rio Youers kaleme alacak ve çizimler ise mimar ve illüstratör Alison Sampson imzalı olacak.  Projeyle ilgili “Rio ve Alison’un Sleeping Beauties vizyonu için çok heyecanlıyız. Uzun yıllardır Rio’nun hayranıyız ve Alison’un çizimleri gerçekten olağanüstü. IDW daha iyi bir eşleşme yapamazdı” açıklamasını yapan Owen King’e babası Stephen King “Eserimizi bu heyecan verici formatta görmek için sabırsızlanıyoruz” sözleriyle eşlik etti. Çizgi romanın 2020’nin başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.


Yükleniyor...