''Suicide Squad''ın Captain Boomerang'ı Jai Courtney, film hakkında konuştu

DC Comics evreninin çeşitli çizgi romanlarında yer alan kötü karakterlerinden biri olan Captain Boomerang, Suicide Squad filminde de seyirciler karşısına çıkacak. Filmde söz konusu karakteri canlandıracak isimse  Jack Reacher, Insurgent gibi aksiyon filmleriyle tanınan aktör Jai Courtney. Courtney, filmin Toronto’da devam eden çekimleri ve yönetmen David Ayer hakkında açıklamalarda bulundu.

Spotlight Report’a filmle ilgili bir röportaj veren Courtney, çekimlerde adeta bir aile atmosferinin yakalandığını ve tüm ekibin birlikte çalışmaktan keyif aldığını dile getirdi. David Ayer’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu seçiminin çok doğru şekilde yapıldığını düşünen Courtney, ünlü yönetmenin kendisinin bu projede yer alması için en ikna edici unsur olduğunu belirtti.

Yönetmenin David Ayer olduğunu öğrendikten sonra senaryoyu bile okumadan filmde yer almayı kabul ettiğini belirten Jai Courtney, yönetmenin özellikle çizgi romanlar ve sinema ekranı arasında eşsiz bir denge kurduğunu ve bunun izleyiciler tarafından rahatlıkla hissedilebileceğini vurguladı. Ayer’in özellikle karanlık ve cesur bir film kurguladığını sözlerine ekleyen Courtney, Jared Leto’nun canlandırdığı Joker karakteri hakkında gelen soruyaysa, “Jared’ın nasıl bir Joker olacağı bence bariz bir şekilde ortada!”  şeklinde cevap verdi.