Sweet Tooth sevdiyseniz, hatta kalın: God Country

Sweet Tooth severlere müjde: Geçtiğimiz yaz Netflix kataloğuna giriş yapan, Robert Downey Jr. ve eşi Susan Downey’nin de yapımcı kadrosunda yer aldığı dizinin yaratıcı ekibinden Jim Mickle, platform için bir çizgi roman uyarlaması daha hazırlıyor. Gözüne kestirdiği kitap, Venom, King in Black, Guardians of the Galaxy gibi Marvel işlerinden de anımsanabilecek Donny Cates’in külliyatından God Country. Mickle bir kez daha yönetmen ve senarist kimliğiyle de projeye dâhil olacak.


Image Comics etiketi taşıyan God Country’de yaşı geçkin, eşini kaybetmiş ve demansla mücadele eden Emmet Quinlan odakta. Batı Teksas’ı yerle bir eden kasırganın ardından evi darmaduman olan Emmet, enkaz içinde kendisini gençleştiren büyülü bir kılıç buluyor. Ailesini ve kasaba halkını korkunç varlıklardan koruması gereken karakterimiz bir dizi çetin maceraya atılıyor. 

Millie Bobby Brown’lu Enola Holmes’un ardından bir kez daha Legendary Entertainment ve Netflix iş birliği olacak diziye dair -oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi başta- birçok detay belirsizliğini koruyor.

Donny Cates’in Mark Reznicek ortaklığıyla hayat verdiği Dark Horse serisi Buzzkill’e de el atacak birileri olsa keşke…

Sweet Tooth kaldığı yerden devam

Haziranda prömiyer yapan Sweet Tooth temmuzda ikinci sezon onayı aldı. Yani Gus (Christian Convery) ve dostlarının maceraları bıraktığımız yerden devam edecek. Jeff Lemire’ın Vertigo çıkışlı çizgi roman serisinden, Mickle ile Beth Schwartz tarafından yaratılan dizinin ne zaman dönüş yapacağı şimdilik bilinmiyor.

Hikâye salgının pençesindeki, post apokaliptik bir dünyada geçiyor. Kimilerine göre tehlikeli kimilerine göre mucize sayılan hayvan-insan melezlerin doğumu, çeşitli soruları beraberinde getiriyor: Pandemi nedeniyle mi ortaya çıktılar, yoksa pandeminin sebebi onlar mı? Hayatını kurtarması sayesinde Jepperd (Nonso Anozie) adında bir gezginle yolları kesişen baş karakter Gus, Colorado’ya gitmek için harekete geçiyor. Amaç kendisi gibileriyle bir araya gelebilmek, daha güvenli bir yerde yaşayabilmek.

Convery ve Anozie dışında oyuncu kadrosunda Naledi Murray, Adeel Akhtar, Aliza Vellani, Stefania LaVie, Dania Ramirez, Neil Sandilands ve Will Forte de yer alıyor.

Yazı: Elif Çelik