“Tacizcimin adı Brian Warner, ya da herkesçe bilinen ismiyle Marilyn Manson.”

Evan Rachel Wood, eski partneri Marilyn Manson’ın kendisine uyguladığı cinsel ve mental tacizlere ilişkin basın açıklamasına bu cümleyle başladı. Instagram hesabından paylaştığı mektupta Manson’ın gençlik yıllarından bu yana kendisine korkunç tacizlerini sürdürdüğünü ve kendini teslim etmesi için manipüle edilip beyninin yıkandığını söylüyor. Şantaj, intikam ve iftirayla karşılaşacağı korkusuyla yıllardır sesini çıkarmadığını ama artık bu tehlikeli bireyin yaptıklarını, hayatını daha fazla mahvetmesinin önüne geçmek için ortaya çıkarmak zorunda hissettiğini kaleme almış Wood: “Artık sessiz kalmayacak tüm kurbanların yanındayım.”Bu açıklamanın ardından Marilyn Manson’ın kayıtlarını yayımlayan plak şirketi Loma Vista, Manson’la ilişkilerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Kısa bir süre sonra, AMC’den bir açıklama geldi ve Manson’ın rol aldığı yeni dizi Creepshow’un rafa kaldırıldığı duyuruldu.

Vanity Fair dergisine konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Evan Rachel Wood, Manson’dan gördüğü mental, fiziksel ve cinsel şiddetin ağır başlayıp zamanla daha da arttığını dile getirdi. Aynı makalede, 2009’de Spin dergisinde yayımlanan bir röportaja da dikkat çekiliyor. Evan Rachel Wood’la olan ilişkilerine dair gelen bir soruya verdiği yanıtta, “Her gün onun kafa tasını balyozla parçaladığıma dair fanteziler kuruyordum” diyor resmen Manson.

Evan Rachel Wood’un tacizle ilgili açıklamalarını yaptığı 1 Şubat 2021 günü, dört kadın daha Marilyn Manson’la ilgili benzer suç duyurularında bulundu. Açıklamalarından detaylara Vanity Fair’in makalesinden ulaşabilirsiniz.