Tame Impala, Diana Ross ve Minions ile rotamız 70’ler

Geçtiğimiz yıldan beri kulaktan kulağa taşınan bir söylentiye göre, Tame Impala ve Diana Ross ikilisi ortak bir proje hazırlığındaydı. Bu projenin bir albüm mü yoksa yalnızca bir şarkı mı olduğu şöyle dursun, gerçek olup olmayacağı bile merak konusuydu. Ardından Londra sokaklarında rastlanan bir posterle bu ortaklığın gerçek olduğuna ikna olduk. 1970’lerden sesleniyor gibi görünen ilanda, Tame Impala ve Diana Ross dışında St. Vincent, Thundercat, RZA, Tierra Whack ve Phoebe Bridgers gibilerinin eşlik ettiği bir albüm hazırlandığını gördük. Nihayetinde bu projenin bir soundtrack albümü olduğu ortaya çıktı.

Advertisement

Diana Ross ve Kevin Parker ortaklığı, animasyon yapım Minions: The Rise of Gru için hazırlanan soundtrack albüm için kaydedilmiş. Son Diana Ross işlerinin de prodüksiyonundan sorumlu Jack Antonoff, Sam Dew, Patrik Berger ve Kevin Parker’ın güç birliğiyle ortaya çıkan “Turn Up The Sunshine” dinlemeye açıldı. Psikedelik pop, funk ve disko enerjisiyle harmanlanırken, egzotik Diana Ross vokalleriyle macera dolu bir evrenin kapısını aralıyor. 

1 Temmuz’da vizyona girecek olan yeni Minions filminin müzik departmanında oluşturulan dev kadroyla beklentiler de büyüdü tabii. 70’lerde tarihin en azılı kötülerinden biri olmak için çabalayan genç Gru ile Minions’ın yollarının kesişmesiyle gelişen hikâyeyi konu edinen filmde Gru karakterini bir kez daha Steve Carell seslendiriyor. Kadroda Taraji P. Henson, Danny Trejo, Alan Arkin, Michellle Yeo ve Jean Claude Van Damme da var.

Yazı: Asena Büyük