Tame Impala’dan Avustralya’daki yangına yardım eli uzanıyor

Popüler psikedelik rock grubu Tame Impala, kariyerinin en büyük Avustralya ve Yeni Zelanda turnesine çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Twitter’dan hayranlarına bu konuyla ilgili duyuru yapan grup, gelirlerinin büyük bir kısmını Avustralya’daki yangın için çalışan kurumlara bağışlayacaklarını açıkladı.

16 Nisan’da Auckland’da başlaması planlanan turne Brisbane, Sydney, Melbourne, Adelaide ve Perth şehirleriyle devam edecek. Grubun esas kişisi Kevin Parker konuyla ilgili şu sözleri söyledi: “Haftalardır bu yangınla ilgili olup bitenleri görmek beni çok üzüyor ve yardım etmek için kendi payımıza düşeni yapmak istiyoruz. Paranın nereye gideceği netleştirmek konusunda hâlâ çalışıyoruz. Ben ihtiyacı olan hiçbir kuruluşun es geçilmemesinden, bağışlanan paranın vahşi doğaya ve tüm etkilenen insanlara ulaşacağından ve iklim krizine engel olma adına yapılan çalışmalarda kullanılmasından emin olmak istiyorum.”

Avustralya seyircisi, turnede 14 Şubat’ta yayınlanacak The Slow Rush adlı yeni albümden parçalarla karşılanacak. Ayrıca Tame Impala, konserlerine destek verecek sanatçılarla irtibat halinde olduğunu ve Teksaslı grup Khruangbin’in turnede ekibe eşlik edeceğini de belirtelim.

Yazı: Cansu Çubukçu