İstanbul için bir kez daha Tamino zamanı

26 Haziran akşamı Gezgin Salon Festivali kapsamında Parkorman sahnesinde dinlediğimiz Tamino, sıradaki İstanbul ziyareti için arayı açmıyor. +1 Sunar: Gezgin Salon kapsamında 18 Şubat’ta, bu kez Volkswagen Arena’da olacak.

Belçika’da doğup büyüyen Mısırlı müzisyen Tamino, sonbaharda yayımladığı yeni albümü Sahar’ın turnesi kapsamında İstanbul’a uğrayacak. Antwerp’teki evinde kaydettiği 10 şarkılık albümde müzisyenin eşlikçileri; Radiohead basçısı Colin Greenwood, multi enstrümentalist ve prodüktör Pieterjan Maertens ile davulcu Ruben Vanhoutte. 

Müzisyenin ikinci uzunçaları olan Sahar, puslu bir atmosferde aşk ve kaybedilenleri mesele eden şarkılar barındırıyor. Tamino kimi zaman kulağımıza fısıldayarak, kimi zaman da sıcak melodilerle döküyor içini. Daima bir evde, aynı odada bir aradaymış hissini muhafaza eden Sahar albümünün kayıtlarında Tamino ilk kez ud çalmıştı. 

Biletler 8 Aralık Perşembe günü başlayacak İKSV Lale Kartlılara özel öncelikli ve indirimli satışların ardından 9 Aralık Cuma Passo’da genel satışa açılacak.