Taylor Swift’in Eras turnesinden ilham alan bir Steven Soderbergh projesi

Yazı: Melis Tire

Kadrosunda Michael Fassbender, Cate Blanchett, Regé-Jean Page ve Tom Burke’ü buluşturan yeni filmi Black Dog için geri sayımda olan yönetmen Steven Soderbergh, Variety’ye verdiği röportajda şu sıralar geliştirmekte olduğu başka bir projenin ipuçlarını paylaştı. Anlaşılan, Taylor Swift’in devasa Eras turnesi Soderbergh’i de etkisi altına almış.

Yönetmen, henüz Taylor Swift’in Eras konserlerinden birini canlı deneyimleme şansı bulamamış; biletlere ulaşmak o kadar da kolay değil diyor. Ama konser filmi ve turneye ilişkin çıkan haberlerle birlikte Swift’in işini yapış şekline büyük bir hayranlık uyanmış içinde. Bugüne dek eşi benzeri görülmemiş bir fenomene dönüşürken işinin her katmanı üzerinde büyük bir kontrole sahip olmasının altını çiziyor.

Peki Steven Soderbergh ve Taylor Swift isimlerini aynı cümlede yazmamıza sebep olan bu “proje” nasıl bir şey? Henüz bir dizi mi yoksa film mi olacağına dair bir bilgi yok ortada. Hatta söz konusu yapımın doğrudan Taylor Swift ve konserleriyle ilgili olup olmayacağı da henüz havada. Nitekim röportajda bu konudan bahsederken, odağının biraz daha bu ölçekte bir işi mümkün kılan unsurlarda olduğunu anlatıyor:

“Geniş ölçüde analiz ettiğim bir proje üzerine düşünüyorum; işe yarayan kooperatif çabalar. Havaalanları. Havaalanları neden çalışır? Ya da AA (Adsız alkolikler)? Bir Taylor Swift konserine ya da tüm turnesine bakıyorsunuz, bu da çalışıyor. Peki neden Suriye ya da başka bir anlaşmazlığı çözemiyoruz?”


Taylor Swift şarkıları kokteyl olursa

Taylor Swift çılgınlığı sınır tanımıyor, malumunuz. Bu kez Swiftielik, miksoloji dünyasına tesir ediyor. Tamamı müzisyenin parçalarından ilhamla yaratılmış 65 kokteyl tarifini buluşturan Shake It Up: Delicious cocktails inspired by the music of Taylor Swift adlı kitap 1 Ağustos’ta piyasaya çıkıyor. İllüstrasyonlar eşliğinde sunulacak kokteyl tariflerinden bazılarının isimleri şöyle: “I Knew You Were Double”, “Mr. Perfectly Wine”, “Negroni The Young”, “Fizz The Damn Season”, “New Rum-antics”… 8 Ekim’de raflarda olacak kitaba ilişkin detaylara buradan ulaşabilirsiniz.