Tecavüzü normalleştiren Pepe Le Pew yeni “Space Jam” filminde yok

Looney Tunes izlemişler, kokarca Pepe Le Pew’un sıklıkla Penelope Pussycat’i (ya da kimi durumlarda hiç tanımadığı bir başka karakteri) kollarından tutarak rızası olmamasına rağmen defalarca öptüğünü; kaçmak istemesine rağmen kendinden uzaklaşmasına izin vermediğini bilir. New York Times yazarı Charles M. Blow geçtiğimiz günlerde attığı Tweetle, bu karakterin tecavüz kültürünü beslediğine, tecavüzü normalleştirdiğine dikkat çekti. 

Michael Jordan ve Looney Tunes karakterlerini bir araya getiren Space Jam’in yıllardır beklenen devam filmi artık çok yakın. Başrolde Los Angeles Lakers’la kariyerinin beşinci NBA şampiyonluğu için mücadele eden LeBron James’i izleyeceğimiz Space Jam: A New Legacy, Türkiye’de 14 Temmuz’da sinemalarda olacak. Yapımcılar Pepe Le Pew’un yeni Space Jam filminde görülmeyeceği bilgisini paylaştı.

2019’da filmin çekimleri başladığında yönetmen koltuğunda Terence Nance vardı. İlk filmdeki karakterlerin çoğunun geri döneceği açıklanan film için Pepe Le Pew ve Jane the Virgin’in yer aldığı bir sahne de çekilmiş. Daha sonra Nance’le yollar ayrılmış ve reji komedi filmleriyle tanınan Malcolm D. Lee’ye teslim edilmişti. Gelen haberlere göre Lee, Pepe Le Pew’u Space Jam: A New Legacy’den çıkarma kararını; Charles M. Blow’un Tweet’inden çok daha önce almış. 

Geçtiğimiz yaz, Bugs Bunny’yi tüfekle kovalayan avcı Elmer Frudd karakteri hakkında gelen eleştirilere kulak veren ve yeni yapımlarda silah görülmeyeceğini açıklayan Looney Tunes ekibi acaba Pepe Le Pew hakkında nasıl bir politika izleyecek? Yaklaşan ilk büyük yapım Space Jam: A New Legacy’ye ilişkin gelen açıklamanın, karakterin gelecek Looney Tunes yapımlarında da yer almayacağına işaret ettiğini umuyoruz.

Yükleniyor...