Teftiş: Haftanın albümleri

Haftalık Bant Mag. albüm kılavuzunuz geldi!

Yazı: Cem Kayıran – İllüstrasyon: Aksel Ceylan

Haftanın öne çıkan üç albümü:

pjimage (72)

Chancha Via Circuito – Bienaventuranza
(ZZK Records)

Arjantinli prodüktör Chancha Via Circuito’nun tropik etkileşimler, cumbia ve birçok farklı mistik elementi bir arada harmanladığı yeni albümü Bienaventuranza, ilk saniyeleri itibariyle bünyenizde bir rahatlama, esneme ve kontrolsüz bir keyiflenme vaat ediyor. Güney Amerika coğrafyasının farklı kültürel birikimlerini tek potada eritmeyi başaran Bienaventuranza, Chancha Via Circuito diskografisinin en geniş kapsama alanına sahip albümü.

Colin Stetson – Hereditary OST
(Milan Records)

Yılın en merak uyandıran korku filmi Hereditary’nin Colin Stetson imzalı müzikleri, şimdiye dek 2018’de dinlediğimiz en özgün film müzikleri arasındaki yerini hızlıca aldı. Bir anlamda Stetson’ın birçok sadık dinleyicisinin hayallerini de gerçekleştiren albüm, kariyeri boyunca birçok farklı kulvarda çalışmalara imza atmış Stetson’ın belki de en tekinsiz ve atmosferik çalışmalarından biri.

Gruff Rhys – Babelsberg
(Rough Trade)

Super Furry Animals solisti Gruff Rhys, yeni solo albümünde “İnsanların devasa binalar inşa ederek bir tür cennete ulaşmaya çalışırken kendilerine bir cehennem yaratması” üzerine yoğunlaşıyor. Zengin orkestrasyonları ve sıklıkla garipliği elden bırakmadan rafine ve karakteristik bir pop tınısı yakalaması itibariyle Babelsberg, baştan sona ustaca kurgulanmış bir albüm olduğunu sıklıkla hatırlatıyor.

Bu albümleri de atlamayın:

pjimage (73)

Virginia Wing – Ecstatic Arrow
(Fire Records)

YOB – Our Raw Heart
(Relapse Records)

Moodoïd – Cité Champagne
(Because Music)