Tekrara düşmeyen video oyunu: “Watch Dogs: Legion”

Ubisoft, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı Watch Dogs: Legion ile video oyunu dünyasında büyük bir yeniliği de beraberinde getiriyor. Watch Dogs serisinin üçüncü oyunu, içinde 20 farklı senaryo barındıracak ve böylelikle oyuncular için tekrara düşmeden bir “yeniden oynama” imkânı sunacak.

XBOX One, PlayStation 4 ve PC için uygun formatlarda satışa çıkacak oyun hakkında yapılan ilk tanıtımlarda, herhangi bir baş karakterin olmadığı detayının üzerinde durulmuştu. Ubisoft’un yeni açıklamalarına bakılırsa, oyunu tam anlamıyla bitirmek için 20 kez oynamak gerekecek. Hazırlanan 20 farklı senaryo için farklı karakterler, hikâyeler ve deneyimler hazırlayan Ubisoft, fotogrametri tekniğiyle oyundaki karakterler için farklı yüzlerden oluşan bir havuz oluşturmuş.

Watch Dogs: Legion’ın dört oyuncuyu aynı platformda kesiştiren kooperatif multiplayer özelliğiyle ve sunacağı bu çeşitlilikle benzersiz bir deneyim vaat ettiği aşikâr. Oyun hakkında açıklamalarda bulunan Ubisoft kreatif direktörü Clint Hocking de epey iddialı: “İster nazik ve sofistike bir ajan ister parkta güvercinleri besleyen 80 yaşında bir kadın karakteri seçin, deneyiminiz tamamen size özgü olacak.” 

Watch Dogs: Legion’ın yayın tarihi için önümüzde yaklaşık 9 ay var. 6 Mart 2020’de raflarda ve dijital mecralardaki yerini alacak oyuna dair daha fazla detay için takipte kalın.