Television Academy’nin 25. Hall of Fame sınıfı belli oldu

Television Academy’nin  25. Hall of Fame sınıfına dahil olacak beş isim, Emmy Ödülleri’nin web sitesinde açıklandı: Robert Iger, Geraldine Laybourne, Seth MacFarlane, Jay Sandirch ve Cicely Tyson.

Hall of Fame ödülleri, kariyerlerinde televizyon sanatına, bilimine ya da yönetime göze çarpan katkıda bulunan kişileri onurlandırılmak amacıyla düzenleniyor.

Onurlandırılan isimlerden Robert Iger, Walt Disney’in CEO’su. Iger, Disney’in kapsama alanına Pixar, Marvel, Lucasfilm, 21st Century Fox’u elde ederek stüdyoyu genişletti ve yeni bir streaming servisi olan Disney+’ı kurdu. Geraldine Laybourne ise Nickelodeon’ın yaratıcılarından oluşan grubu yönetmesinin yanı sıra Türkiye’de de çok ses getiren The Glee Project’i yayımlayan Oxygen Medya Grubu’nun ortak kurucularından biri.

Uzun yıllardır Emmy’nin kararlarını usta bir dille eleştiren animasyon dizi Family Guy’ın yaratıcısı Seth MacFarlane, kült televizyon yapımları The Cosby Show ve Golden Girls’ün yönetmenlerinden Jay Sandrich ve kariyerini televizyona adamış, 94 yaşındaki Emmy Ödüllü oyuncu Cicely Tyson, bu sene Hall Of Fame’e ismini yazdıracak diğer isimler.

25. Hall of Fame töreni, 28 Ocak 2020’de Television Academy’nin salonu olan Saban Media Center’da düzenlenecek.

Yazı: Eylül Aytan