Terrence Malick, öğrencisi Carlo S. Hintermann’ın ilk filminin baş yapımcısı

Altın Palmiye ödüllü ve Oscar adayı yönetmen Terrence Malick’in akıl hocalığıyla sinema dünyasındaki rotasını çizen Carlo S. Hintermann, ilk kurmaca filmi The Book of Vision’dan ilk fragmanı paylaştı. Malick’in baş yapımcılığını üstlendiği filmin ilk gösterimi, Venedik Film Festivali’nin bağımsız filmler için düzenlediği Venice Critics’ Week’te yapılacak. 


Hintermann, Book of Vision’ı, “iki boyutlu bir ayna oyunu” olarak tanımlarken, zaman işleyişinin video oyunlarındaki kurguyu andırdığını açıklıyor. Game of Thrones’dan Charles Dance, Outlander’dan Lotte Verbeek ve Borg vs McEnroe filminden Sverrir Gudnason, kadroda yer alan isimler arasında. 

Film, Eva adlı gizemli bir doktorun, 18. yüzyılda kaleme alınmış Book of Vision’ı çözme çabasını konu alıyor. Johan Anmuth adlı Prusyalı fizikçinin yazdığı kitap 1800 hastasının umut, korku ve hayalleri hakkındaki detayları içerirken, varoluşun yanıtlanamayan sorularına bilimsel ve felsefi yorumlar getiriyor. Filmlerinde varoluşsal sorular ve zaman kavramının derinine inen Malick’in etkileri, Hintermann’ın tarzına ve hikâye anlatıcılığına yansımış gibi görünüyor. 

Yazı: Cansu Çubukçu