“The Cuphead Show!”: Netflix’ten heyecan verici bir uyarlama

Fleischer Studios’un 1930’lardaki çizgi film estetiğinden ilham alınarak yaratılan ve video oyun aleminde alışılmışın dışında bir atmosfer yaratmayı başaran Cuphead, bir animasyon dizisiyle Netflix’e geliyor.

The Cuphead Show! ismini taşıyacak seri de oyunla aynı animasyon estetiğini benimseyecek. Oyunun baş karakterleri Cuphead ve Mugman’in yanı sıra Cuphead evreninde gördüğümüz kimi karakterleri de detaylandıracak olan animasyon serisinin yaratıcı ekibi de göz kamaştırıyor. Studio MDHR ekibi adına, oyunun yaratıcıları Chad ve Jared Moldenhaur, projenin yapımcıları arasında. Ayrıca Netflix’in sene başında yayınladığı Carmen Sandiego’yla tanınan CJ Kettler, Nickelodeon klasiği Rocko’s Modern Life’ın bu yıl yayınlanacak filminin senaristlerinden Cosmo Serguson ve son yıllarda Star Wars ve Mickey Mouse gibi klasiklerin yeni animasyon serilerinde yaptığı işlerle Emmy ve Annie ödülleri kazanan David Wasson, The Cuphead Show için güçlerini birleştiriyor.

Henüz serinin konusu ya da vizyon tarihine dair bir açıklama yapılmadı ama Netflix’in duyuruları için paylaştığı görsel bile başlı başına heyecanlanmamız için yeterli.