Bella Ramsey ve Pedro Pascal, “The Last of Us” dizisinin başrollerinde

Pek çok başarılı PlayStation oyununun imza ismi Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us’ın HBO adaptasyonu bir süredir gündemi meşgul ediyor. 

Dizinin yapım tarafında Chernobyl’ın yaratıcısı Craig Mazin ve oyunun yazarı, aynı zamanda kreatif direktörü Neil Druckmann’ın yer alacağı biliniyordu. Geçtiğimiz haftalarda, ilk bölümü de Cannes’daki başarılarla hatırlanan 29 yaşındaki Rusyalı yönetmen Kantemir Balagov’un yöneteceğini öğrendik. 

The Last of Us dizisine dair merakı körükleyen son gelişme ise başrol oyuncuları hakkında.  Küresel bir salgın sonrasında, insanların mutasyona uğrayıp saldırgan yaratıklara dönüştüğü, medeniyet emarelerinden belli belirsiz söz edebilebilen evren içerisinde geçen hikâyede; Joel karakteri için Oscar ödüllü Mahershala Ali ile görüşüldüğü iddia edilmişti. 

Sonuçta bu karakteri canlandıracak isim The Mandalorian ve Narcos gibi dizilerle adından söz ettiren Pedro Pascal oldu. Ellie karakterine hayat verecek isim de Pascal gibi Game of Thrones kadrosunda yer alan Bella Ramsey.

Yazı: Melike Karabaş