“The Dark Tower”ı başrol oyuncuları ve Stephen King’den dinleyin

Yönetmenliğini Nikolaj Arcel’in üstlendiği, aynı isimli Stephen King romanından uyarlanan The Dark Tower için geri sayım sona eriyor. Idris Elba ve Matthew McConaughey’nin başrollerini paylaştığı filme dair ilginç detaylar barındıran kısa bir klip görücüye çıktı.

Yönetmenin 2012’den bu yana çektiği ilk uzun metraj olan The Dark Tower‘dan bugüne dek yayınlanan fragmanlar, klipler ve posterler, fantastik edebiyatın ikonik isimlerinden Stephen King’in yarattığı dünyanın ustalıklı bir şekilde beyaz perdeye aktarıldığına dair ipuçları taşıyor. Dün yayınlanan “Magnum Opus” isimli klip de, bu dünyanın kapılarını biraz daha aralıyor. Filmin başrol oyuncularıyla birlikte Stephen King’le de yapılmış kısa röportajların yer aldığı klip, aşağıdaki bağlantıdan izlenebilr.

Uyarlama senaryosu Akiva Goldsman imzası taşıyan The Dark Tower, 11 Ağustos’ta Türkiye’de vizyonda olacak. Stephen King’in The Dark Tower serisinin ilk kitabından yola çıkarak hazırlanan film, sonraki kitaplara dair referans ve göndermeler de taşıyor.