The Flaming Lips üyelerinin yan projesi Electric Würms albüm yayınlıyor

The Flaming Lips’ten Wayne Coyne ve Steven Drozd’un Nashville’li grup Linear Downfall ile bir araya gelerek kurduğu Electric Würms ilk albümünü yayınlıyor. 18 Ağustos’ta yayınlanacak albümün ismi Musik, Die Shwer Zu Twerk olacak.

Geçtiğimiz yıllarda sürekli farklı albüm denemeleri ve birçok düetle karşımıza çıkan The Flaming Lips, geçtiğimiz yıl yayınladığı The Terror ve Gavin Hood’un bilim kurgu filmi Ender’s Game için yaptıkları soundtrack’lerle gündemdeydi. Bu sene başlarında Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band için bir tribute albüm hazırlığına giren ve Moby, Tame Impala, Miley Cyrus gibi isimleri albüme dahil eden Oklahoma’lı grubun üyeleri Electric Würms projesiyle ilk albümünü yayınlamaya hazırlanıyor.

The Flaming Lips’in aksine, Electric Würms’de vokaller Steven Drozd’a emanet. Ayrıca klavye ve gitar çalan Drozd, grubun lideri konumunda. Wayne Coyne da grupta bas gitar çalıyor.

Grubun ilk albümü Musik, Die Shwer Zu Twerk 6 şarkıdan oluşuyor. Warner Bros etiketiyle yayınlanacak albümün kayıtlarından çekilmiş görüntülerden oluşan bir video yayınlandı.