The Flaming Lips’ten yeni albüme dair ipuçları

The Flaming Lips solisti Wayne Coyne, 2019’da dinleyicilerle buluşacak King’s Mouth albümlerinin en büyük sürprizini açıkladı.

Coyne’un Instagram hesabı üzerinden paylaştığı gönderiye göre albüm nisanda dinleyicilerle buluşacak. Dinleyicileri bekleyen ve Coyne’u da epey heyecanlandıran sürpriz ise The Clash’in ünlü gitaristi Mick Jones’un albümde anlatıcı olarak yer alması. Coyne albümden kısa bir video klibin de ilerleyen günlerde yayınlanacağı haberini verdi.

Grup 2014’te birçok konuk eşliğinde kaydedilen The Beatles saygı albümü With a Little Help from My Fwends, 2017’de ise Oczy Mlody albümlerini yayınlamıştı. Arayı fazla açmadan yayınlayacakları King’s Mouth albümü ise ismini Coyne’un 2015 yılında yarattığı enstalasyon ile paylaşıyor. Coyne bu enstalasyona özel olarak bir şarkı da yazmıştı fakat bu şarkı hiçbir zaman piyasaya sürülmemişti.

Grup geçtiğimiz Haziran ayında da The Flaming Lips Theme Song 1983 adıyla bir toplama albüm yayınladı. Yine yaz aylarında Mac DeMarco ile birbirlerinin şarkılarını coverlayacakları ortak bir EP’den söz eden Coyne ve ekibi, 2019’da da gündemi epey meşgul edecek gibi görünüyor.