“The Last of the Mohicans”ın dizi uyarlaması yolda

James Fenimore Cooper’ın pek çok film ve diziye uyarlanan tarihî romanı The Last of the Mohicans’ın en son 2013’te FX tarafından diziye uyarlanacağı duyurulmuş, ancak proje sonuçlandırılmamıştı. Yeni dizi projesi HBO Max’ten geldi.

1992’de Daniel Day Lewis’i başrolünde izlediğimiz filmiyle hafızalarda yer eden The Last of the Mohicans’ın yeni dizi uyarlamasının yaratıcı ekibinde hatırı sayılır yapımlara imza atmış isimler yer alıyor.  True Detective’in Emmy ödüllü yaratıcılarından Cary Joji Fukunaga ve Remember Me’nin yapımcısı Nick Osborne’un yazacağı dizinin bütün bölümlerini, The Leftovers, Westworld ve Watchmen gibi etkileyici serilerin yönetmen koltuğunda oturmuş Nicole Kassell yönetecek. Çalışmaları geçen nisan ayından bu yana süren seri, Paramount Television şirketiyle hazırlanıyor. Klasik hikâyeye dayanacak yeni bakış, genç Mohikan Uncas ile İngiliz bir albayın melez kızı Cora arasındaki beklenmedik duygusal çekime odaklanacak. 

Ayrıca, Cary Fukunaga’nın bir yandan Netflix dizisi The Alienist’in devamı olan hazırlık aşamasındaki The Angel of Darkness’ın yönetici yapımcıları arasında yer alırken, bir yandan da James Bond filmi No Time to Die için çalışmaya devam ettiğini duyuralım.

Yazı: Mine Metin