The Last of Us uyarlamasından kasvetli bir tadımlık

Aynı isimli meşhur oyundan uyarlanan yeni HBO dizisi The Last of Us, yaratılan atmosferle merak dozunu artıran ilk fragmanıyla yüzünü gösterdi:


Sony’nin 2013 yılında yayımladığı ve Jak and Daxter, Crash Bandicoot ile Uncharted serilerinin yaratıcısı Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us yalnızca PlayStation 3 için mihenk taşlarından olmakla kalmayıp oyun dünyasında çığır açan bir sanat eserine dönüşmüştü. İnsanları saldırgan yaratıklara dönüştüren küresel bir salgının başlamasından 20 yıl sonrasını konu edinen oyun, kızını kaybetmiş bir baba olan Joel ve 14 yaşındaki Ellie’ye odaklanıyordu.

Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin ve Game of Thrones’un baş yapımcılarından Carolyn Strauss geçtiğimiz sene kolları sıvamış; oyununun dizi adaptasyonu için HBO ile el sıkışmışlardı. Yönetmen koltuğu için seçtikleri kişi, son yılların en heyecan verici sinemacılarından olan, Cannes gibi önemli festivallerin seçkilerinde yer edinmiş Rusyalı yönetmen Kantemir Balagov‘du.

The Last of Us’ın oyuncu kadrosu da yaratıcı ekip kadar iddialı isimlerden oluşuyor. The Mandalorian ve Narcos gibi dizilerle adından söz ettiren Pedro Pascal, Joel karakterine hayat vermiş. Ellie’yi ise Pascal gibi Game of Thrones kadrosunda da yer alan Bella Ramsey canlandırmış. Namıdiğer Ron Swanson’ımız Nick Offerman, Fringe’in Olivia Dunham’ı Anna Torv, The White Lotus’taki performansıyla Emmy’ye aday gösterilen Murray Bartlett, Yellowjackets ile yine geçtiğimiz Emmylerde adaylık alan Melanie Lynskey, The Last of Us oyununun seslendirme kadrosunda da bulunan Merle Dandridge ve Euphoria yıldızlarından Storm Reid; ekipteki diğer yeteneklerden.

The Last of Us 2023’te ekranlara gelecek fakat henüz netleşmiş bir yayın tarihi bulunmuyor.