“The Lord of the Rings” dizisinin sinopsisi sızdırıldı

The Lord of the Rings’in dizi uyarlaması adım adım yaklaşırken, paylaşılan kimi ipuçlarının ardından Amazon Studios tarafında bir süredir sessizlik hâkimdi. Resmî bir duyuru hâlâ yayımlanmadı ama dizinin sinopsisi ortaya çıktı.  

LOTR hayranlarının çevrimiçi platformu TheOneRing.net tarafından sızdırılan sinopsis, diziyle ilgili daha önce duyurulan bilgileri teyit ediyor etmesine fakat detaylara pek yanaşmayan yuvarlak ifadeler ile hâlihazırda var olan muğlak tonun üzerine çıkamıyor. Buyrun aşağıda. 

“Amazon Studios’un yakın zamanda yayımlanacak dizisi, Orta Dünya tarihinin İkinci Çağı’nın kahraman efsanelerini ekrana taşıyor. Bu epik drama, J.R.R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings’inden binlerce yıl öncesinde geçiyor. İzleyicileri büyük güçlerin yaratıldığı, krallıkların zafere ulaştığı ve yıkıma uğradığı, beklenmedik kahramanların sınandığı, umutların incecik ipliklere tutunduğu ve Tolkien’in kaleminden çıkan kötü baş karakterin dünyayı karanlığa boğmakla tehdit ettiği bir çağa geri götürüyor. Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni karakterlerin, Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkışı ve bununla yüzleşmeleriyle devam ediyor. Misty Mountains’ın en karanlık dehlizlerinden Elf başkenti Lindon’ın görkemli ormanlarına, nefes kesici Númenor’un ada krallığına, haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler uzun yıllar arkalarında bırakacakları mirasa şekil verecekler.” 

En son geçtiğimiz eylül ayında, diziye dair açıklanan tüm detayları “The Lord of the Rings” dizisine dair bildiğimiz her şey  başlığı altında toplamıştık. Beş sezon olarak planlanan dizinin birinci sezonun ilk iki bölümünün çekimlerinin tamamlandığı bilgisi, aralık ayında yönetmen J.A. Bayona tarafından, dizinin çekimlerinin yapıldığı Yeni Zelanda’ya veda notunu paylaştığı fotoğraf ile duyurulmuştu. 

Dev bütçesi ile de çok konuşulan dizinin 2021 sonlarında yayımlanması bekleniyor.   

Yazı: Melike Karabaş

Yükleniyor...