“The Queer Eye”ın yıldızı Antoni Porowski’den yeni romantik komedi

Netflix, Antoni Porowski ile gerçek date deneyimlerine dayanacak yeni romantik komedi dizisi Girls&Boys için anlaştı. Dizinin senaristleri Plus One’dan Andrew Rhymer ve Jeff Chan; hikâye geliştiricileri ise Porowski’nin yanı sıra Kenya Barris.

The Queer Eye’ın yıldız ismi Porowski, 2019’da yayımladığı yemek kitabı Antoni In the Kitchen’ın ardından GQ’ya verdiği röportajda niye olduğunu bilmediğimiz şekilde merak edilen yönelimiyle alakalı olarak, “Kendimi eşcinsel olarak tanımlayınca bazen insanların anlamasını kolaylaştıracakmışım gibi hissediyorum ama gey etiketiyle sınırlanmayı reddediyorum. Bir tanımın içine girmek korkunç.” demiş; cinsel akışkan yönelime (sexually-fluid) veya queer’e referans verdiğini kabul etse de herhangi bir etiketi kabul etmediğini özellikle vurgulamıştı: “Gerçekten bilmiyorum ve bilmemekten hoşlanıyorum doğrusu.”

Netflix’in Emmy adayı The Queer Eye’ın yeniden çekilmesinde öncü olan Fab Five’dan biri Porowski’ydi. Dizide yiyecek ve şarap uzmanı olan Porowski, Fab Five ile olan üç yıllık macerasında kendisini kendi derisi altında güvende ve rahat hissettiğini söylemişti.

Antoni Porowski’nin yeni romantik komedisi Girls&Boys’u sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yazı: Işıl Saykan