“The Rise of Skywalker”dan kısa bir sahne, prömiyerini “Fortnite”ta yapıyor

20 Aralık’ta vizyona girecek Star Wars: The Rise of Skywalker filmiyle sinema tarihinin en uzun soluklu anlatılarından biri olan “Skywalker hikâyesi” sona eriyor. Ama Disney film tanıtımlarında yeni bir dönemin perdesini aralıyor olabilir…

Reyting rekorları kıran spor müsabakalarının canlı yayın reklam kuşaklarında yayınlanan ilk görüntülerden, içecek şişelerinin üzerindeki kodla ulaşabildiğiniz artırılmış gerçeklik platformunda izlenebilen fragmanlara; geride kalan yıllarda sinema sektörünün reklam alanları farklı yönlerde genişlemeye devam etti. Bugün geldiğimiz noktada ise yılın en büyük merak uyandıran filmlerinden biri, kısa bir sahnenin prömiyerini bir video oyununun içinde yapıyor. Epic Games tarafından geliştirilen ve yayın tarihi olan 2017 yazından bu yana video oyun dünyasının en popülerlerinin başında gelen Fortnite, vizyon tarihine bir hafta kala, Star Wars: The Rise of Skywalker’dan kısa bir sahnenin prömiyerini yapacak. 

Geçtiğimiz baharda 250 milyon oyuncuya ulaştığı duyurulan Fortnite, kapsama alanını her geçen gün genişletiyor. Oyunun içindeki mekânlardan biri olan eski usul açık hava sineması olan Risky Reel’da gerçekleşecek özel gösterime dünyanın dört bir yanındaki Fortnite oyuncuları katılabilecek. Yönetmen J.J. Abrams’ın özel sunumuyla başlayacak gösterimde izleyicileri bekleyen sahnenin içeriğine dair henüz bir bilgi paylaşılmadı. Eğer Fortnite oynuyor ve yeni Star Wars filmini sabırsızlıkla bekliyorsanız, 14 Aralık akşamı Türkiye saatiyle 21:30’da “kapıların açılacağı” etkinlikteki yerinizi almanız tavsiye edilir!

Yükleniyor...