The Sandman uyarlaması için nefesler tutuldu

Netflix’in bu hafta itibarıyla dönüş yapan Geeked Week maratonu, gözümüz yollarda beklediğimiz projelerden ipuçları vermeye başladı. Neil Gaiman’ın 1989’dan bu yana farklı serilerle genişleyen The Sandman evreninin epeydir beklenen sinematik uyarlaması da bu seneki etkinliğin konu başlıkları arasında. 


Neil Gaiman ve dizinin yaratıcısı Alan Heinberg’ün yanı sıra oyuncu kadrosundan çeşitli isimlerin katıldığı The Sandman oturumunda hem merakla beklenen prömiyer tarihi açıklandı hem de tüyleri diken diken eden bir fragman paylaşıldı. Üstelik aynı dakikalarda duyurulan bir de sürpriz var: Mark Hamill, sesiyle hayat vereceği Merv Pumpkinhead ile oyuncu kadrosunda.

Bilmeyenler için dizide Dream karakterini, Velvet Buzzsaw ve Terrence Malick‘in Song to Song’undan anımsanabilecek Tom Sturridge canlandırıyor. Game of Thrones yıldızlarından Gwendoline Christie de bu evrene Lucifer karakteriyle adım atıyor. Serinin favori karakterlerinin başında gelen Death’e Killing Eve ve The Good Place gibi dizilerde izlediğimiz Kirby Howell-Baptiste hayat veriyor. Geniş kadroda Stephen Fry, Boyd Holbrook, Jenna Coleman, Asim Chaudry, Vivienne Acheampong, Mason Alexander Park ve David Thewlis gibi heyecan uyandıran simalar da var.

Daha önceki Neil Gaiman uyarlamalarından dersler çıkarıldığını (bkz. American Gods) umarak The Sandman için heyecanımızı yüksek tutmaya devam ediyoruz. Nitekim Neil Gaiman da bu serüvenin çok uzun yıllar önce başladığını ve çizgi romana uygun fantastik bir televizyon işi yapmanın kendisi için ne kadar önemli olduğunu söylüyor. Netflix’le birlikte dizi için sevgiyle çalıştıklarını ve çizgi roman serisinin sadık okuyucuları için bile sürpriz olacak detaylar serpiştirdiklerini vurguluyor Geiman.