“The Shining”in devam filmi “Dr. Sleep”in başrolü Ewan McGregor

Kült korku filmi The Shining’in devamı olarak kurgulanan Dr. Sleep’in başrol oyuncusu Ewan McGregor oldu.

Stanley Kubrick filmi The Shining’in çocuk karakteri Danny’nin yetişkinlik yıllarında geçen ve ünlü Overlook Hotel’de yaşadığı travmayla yeniden yüzleştiği aynı isimli Stephen King romanından uyarlanacak film için meraklı bekleyişimiz sürüyor. Filmde Danny karakterini canlandıracak isim de İskoç aktör Ewan McGregor oldu.

Söz konusu film, yönetmen Flanagan’ın filmografisindeki ilk Stephen King uyarlaması olmayacak. Amerikalı yönetmen, geçtiğimiz yıl Netflix için yazarın en ünlü kitaplarından Gerald’s Game‘in film uyarlamasını çekmişti. Absentia, Oculus ve Before I Wake gibi filmleriyle korku janrında kendini halihazırda ispatlamış olan Flanagan’ın halihazırda dünya genelinde bir kült mertebesine ulaşmış olan The Shining’in devamı niteliğindeki bu filmle neler yapacağı büyük merak konusu.

Dr. Sleep’te başrolde izleyeceğimiz Ewan McGregor, yakın gelecekte Winnie The Pooh’un yazarı Christopher Robin’i canlandıracağı Christopher Robin ve İkinci Dünya Savaşı’nda yaralanan bir pilotun Alman askerlerinden kaçışını konu edecek The Cow filmlerinde karşımıza çıkacak.