The Smashing Pumpkins’in efsane albüm “Mellon Collie” için özel planları var

The Smashing Pumpkins, 27 Kasım’da yayımlanacak çift disklik CYR albümünü basçı D’arcy Wretzky haricinde orijinal kadrosunu bir araya getirerek hazırladı ve sıkı bir 90’lar nostaljisi başlattı. Meğer planları da bununla sınırlı değilmiş. Billy Corgan ve ekibi, diskografisinin belki de en özel albümü olan, 28 şarkılık Mellon Collie and the Infinite Sadness’ın tematik anlamda devamı olacak bir albüm hazırlığında olduğunu duyurdu.

The cover as it appeared in the final release.

Haberler, albümün 25. yaşına gireceği 24 Ekim gününe yaklaşırken geldi. Grubun 2021 için arena konserlerinden oluşan bir Mellon Collie and the Infinite Sadness turnesi planladığı da açıklandı fakat pandemi sebebiyle henüz detayları paylaşılmadı. Smashing Pumpkins’in ayrıksı bestelerini bir araya getiren kült albüm, gruba 7 dalda aday gösterildiği 39. Grammy Ödülleri’nde “Bullet with a Butterfly Wings” parçasıyla En İyi Hard Rock Performansı dalında ödül kazandırmıştı.

İki CD ve üç plaklık versiyonlarla yayımlanan Mellon Collie, The Smashing Pumpkins’in kendini tekrar etmekten haz etmediğini ve cesur denemeler yapmaktan çekinmediğini ispatlayan albüm olarak anılıyor. İki saatten uzun akışına, dönemin ruhunu olduğu kadar müziğin zamanlar ötesi olma yetisini serpiştiren ekipten Billy Corgan ve Jimmy Chamberlin, hayranlarının sorularını yanıtlayıp Mellon Collie’nin perde arkasını konuşacağı bir Zoom sohbeti gerçekleştirecek. 23 Ekim Cuma gecesi gerçekleşecek bu buluşma için katılım kapasitesi tabii ki hızla dolmuş. 

Şarkı yazım aşamasında grup üyelerinin her birinin aktif rol aldığı, Corgan’ın karar mekanizması olma sevdasından vazgeçtiği Mellon Collie, bizim için de hayatlarımızda özel yer edinmiş birçok şarkıyı barındırıyor. 28 Mellon Collie and the Infinite Sadness parçası arasından Bant Mag. favorileriyle, nice 25 yıllara!

Zero

Bir tür 90’lar özeti. Anlatmaya gerek yok, “emptiness is loneliness” diyelim.

Fuck You (An Ode To No One)

Tüm dünyaya sesleniyoruz: “Hadi be ordan!”

Bodies

“Aşk, intihardır” sözüyle gençliği avcunun içine alması değil tek sebep. Parçanın distort sound’u mükemmel tınlıyor.

1979

Kadehler genç olmaya kalkıyor.

Yükleniyor...