The Strokes’un “The New Abnormal”ından ilk şarkı

10 Nisan’da kavuşacağımız yeni The Strokes albümü için nefesler tutuldu. RCA Records etiketiyle yayınlanacak The New Abnormal’ın ilk teklisi, klibiyle birlikte geldi.

The Strokes üyeleri Julian Casablancas, Nick Valensi ve Albert Hammond Jr., geride kalan yılları solo projeler ve diğer gruplarıyla meşgul olarak geçirmişti. 2019 sonlarında sinyalleri verilen yeni The Strokes albümü, New York çıkışlı grubun diskografisinin altıncı stüdyo albümü olacak.

“At The Door” isimli yeni tekli, The Strokes’un 2016 çıkışlı Future Present Past EP’sinden bu yana yayınladığı ilk stüdyo kaydı. Yoğun synth katmanları üzerine inşa edilmiş şarkının klibi de bir o kadar heyecan verici. 2017’de MGMT’nin “When You Die” klibini çeken Mike Bukaroff’un imzasını taşıyan “At The Door” klibi, Watership Down gibi nostaljik çizgi film estetiğini anımsatan bir animasyon çalışması. Bu benzetmemizde tabii ki klipte tavşanların karşımıza çıkmasının da önemli bir rolü var! Fantastik ve bilim kurgu detaylarıyla hayat bulan klip hemen aşağıda.