The Super Mario Bros. Movie’den tam gaz ilk fragman

Shigeru Miyamoto imzalı büyük Nintendo efsanesi Super Mario Bros., yeni bir sinematik uyarlamayla gündemde. Video oyunları içinde bambaşka bir yerde konumlanan, oyunlara meraklı olmayanların bile hayatlarında en az bir defa Prenses Peach’i kurtarma görevine eşlik ettiği Mario ve Luigi’yi yeniden perdeye taşıyacak animasyon filmden ilk fragman paylaşıldı. 

2020’de 35 yaşını kutlayan seri Mario Kart, Super Mario 3D World Deluxe gibi uyarlamalarla yeni neslin de radarına girdi. Nintendo ve Despicable Me, Minions, The Secret Life of Pets gibi yapımların ardındaki Illumination’ın ortaklaştığı The Super Mario Bros. Movie, 1993 yapımı ve hayli karanlık filmden tam 30 yıl sonra vizyona girecek.

Seslendirme kadrosu ise tam anlamıyla yıldızlar geçidi. Baş karakterlerimizden Mario’yu Parks & Recreation’la hayatımıza giren ve Guardians of the Galaxy, Jurassic World gibi serilerle yıldızını parlatan Chris Pratt seslendiriyor. Kardeşi Luigi’ye ses verecek isim It’s Always Sunny in Philadelphia’dan tanıdığımız Charlie Day. Prenses Peach için mikrofon başına geçen oyuncu da The Queen’s Gambit’in yıldızı, son Edgar Wright filmi Last Night In Soho’da izlediğimiz Anya Taylor-Joy.

Super Mario Bros. evreninin geniş yan karakter havuzu için de iddialı bir kadro buluşmuş: Donkey Kong’u Seth Rogen, Cranky Kong’u Fred Armisen, Bowser’ı Jack Black, Toad’u Keegan-Michael Key, Kamek’i Kevin Michael Richardson ve Spike’ı Sebastian Maniscalco seslendirdi. Spike karakteri önemli. Zira Mario Kardeşler’in patronu olarak bilinen Foreman Spike, yalnızca 1985 tarihli orijinal oyunda yer almıştı. 

Daha önceki maceralarda Mario’nun sesi olan Charles Martinet de kadroda, “sürprizli bir şekilde” karşımıza çıkacak. Bu ipucu, Marvel’ın Spider-Man filmlerinde kurguladığı gibi alternatif evrenler izleyeceğimize yönelik tahminleri de beraberinde getiriyor. 

Vizyon tarihi 7 Nisan 2023 olarak belirlenen, Aaron Horvath ve Michael Jelenic imzalı The Super Mario Bros. Movie’den ilk fragman hemen aşağıda. Chris Pratt’ten zorlama bir İtalyan aksanı duymadığımız için mutluyuz.