The Vince Staples Show’a ilk bakış

Yazı: Melis Tire

California hip hop sahnesinin yıldızlarından Vince Staples, son olarak 2022’de RAMONA PARK BROKE MY HEART albümünü yayımlamıştı. Enerjik, içedönük ve gizemli bir dil kullanarak kariyerinin en otobiyografik işine imza attığı albümde, çete kültüryle iç içe büyüdüğü Long Beach’ten tonlarca pişmanlık ve özlemle çıktıktan sonra yetişkinlik perspektifinden geçmişe doğru bakıyordu Vince Staples.

Son yıllarda Abbott Elementary dizisi ve sınıfta kalan White Men Can’t Jump remake’i ile kamera önündeki performansıyla da gündeme gelen müzisyen, şimdi de merkezinde olduğu bir Netflix dizisiyle çıkıyor karşımıza. 15 Şubat’ta yayımlanacak beş bölümlük komedi dizisi The Vince Staples Show’dan ilk fragman paylaşıldı.

Bir başka modern hip hop kahramanı Rick Ross’un da bir cameo yaptığı fragmandan anlaşılan, absürt ve gerçek olanın iç içe geçtiği bir anlatıyla karşılaşacağımız. Staples’ın hem senarist ve yönetmen kadrosunda yer aldığı hem de kendini canlandırdığı dizinin resmî sinopsisi şöyle:

“Vince Staples kimdir? Doğrusu, bu tuzaklı bir soru. Bir anlamda ünlü ama aslında değil. Bir şekilde zengin ama aslında değil. Ayrıca bir tür suçlu ama aslında… değil mi? Ters gidebilecek her şeyin genellikle ters gidebildiği günlük maceralarında onu takip edin.”

The Vince Staples Show, Ian Edelman ve Maurice Williams eşliğinde yaratılmış. Başrollerde Staples’la birlikte Vanessa Bell Calloway (The Black Hamptons) ve Andrea Ellsworth (Truth Be Told) yer almakta. Netflix tarafından mini dizi olarak tanıtılan serinin bir ikinci sezonu olmayacağı da konuşuluyor ama izleyicilerin nasıl bir reaksiyon vereceği bu konuda belirleyici olacaktır. Staples’ın gözü morarmış hâlde sırıttığı dizi posteri de hemen aşağıda.