“The Walking Dead” çizgi romanı sona erdi, ama AMC’nin bu evrende geçen dizileri devam edecek

Zombi janrını bambaşka seviyelere taşıyan The Walking Dead çizgi romanı, 4 Temmuz’da yayımlanan 193. sayısıyla, hayranlarını şoka sokarak ani bir şekilde sona erdi. 2003’te yayımlanmaya başlayan ve 16 yıllık yayın hayatını serinin yaratıcısı Robert Kirkman’ın beklenmeyen kararıyla sona erdiren The Walking Dead, AMC kanalında yayın hayatına devam eden aynı isimli televizyon serisine de kaynaklık ediyordu. Kirkman bu ani son hakkındaki düşüncelerini “Bu seriyi bitirmek, serideki ana karakterlerden birini öldürmeye benziyordu. Çok, çok daha zordu… Ama temelde aynı histi. Bunu yapmayı KESİNLİKLE istemiyordum. Devam etmeyi tercih ederdim. Ama hikâye bana ne istediğini ve neye ihtiyacı olduğunu söylüyordu. Bu son kaçınılmazdı. Ben istesem de istemesem de.” sözleriyle açıkladı.

Çizgi roman serisinin takipçileri tarafından şaşkınlıkla karşılanan bu haber sonrasında AMC tarafından gelen açıklama ise The Walking Dead evrenini ve bu evrene dair maceraları en azından ekran başında izlemeye devam etmek isteyenlerin gönlüne su serpti:

“Bu olağanüstü çizgi seri hali hazırda farklı formlarda, dünyanın dört bir yanındaki hayranların kalplerinde ve zihinlerinde yaşamaya devam eden bir dünya yarattı. Çizgi roman serisinin bitişinin televizyon serisini etkileyeceğini düşünmüyoruz.”

The Walking Dead evreninin televizyon ayağında yayın hayatında devam eden The Walking Dead ve Fear The Walking Dead serilerinin haricinde, şu anda yapım aşamasında bulunan üçüncü bir dizi de bulunuyor. Henüz ismi açıklanmayan ve 2020’de prömiyer yapması beklenen bu seride The Walking Dead evreninde zombi salgını sonrasında yetişen ilk kuşaktan iki genç kadın kahramanın başından geçenleri izleyeceğimiz konuşuluyor. Televizyon haricinde, The Walking Dead serisinin dizide Andrew Lincoln tarafından canlandırılan baş kahramanı Rick Grimes’ın hikâyesini tamamlayacak bir sinema filmi üçlemesinin de geliştirilmekte olduğu, kulislerde konuşulan haberler arasında.