“The Walking Dead” spin-off dizisinin üç başrol oyuncusu belli oldu

AMC’nin hit zombi dizisi The Walking Dead dokuzuncu sezon finalinin yayınlanmasının ardından 2019 sonbaharında, onuncu sezonu ile izleyici karşısına çıkacak. Serinin ilk spin-off’u olan Fear The Walking Dead beşinci sezonu ile halen devam etmekteyken yeni spin-off dizisi AMC’den resmi onayı aldı. 2020’de izleyiciyle buluşacak yeni uyarlama dizisinin üç başrol oyuncusu belli oldu.

Variety’nin haberine göre, yeni spin-off dizisinde Alexa Mansour, Nicolas Cantu ve Hal Cumpston başrollerde olacak. The Walking Dead evreninde büyüyen birinci nesli konu alacak olan dizinin odak noktası bu evrende hayatta kalma mücadelesi veren iki genç kadının yaşadıkları olacak. Variety’nin haberine eklediği analize göre karakterler hakkında bazı detaylar öğrenebiliyoruz.

Mansour’un karakteri “ezber bozan, dıştan bakıldığında sempatik ve komik fakat aslında içten üzgün” olarak tanımlanıyor. Cantu’nun karakteri “yaşlı bir ruha ve aynı zamanda karatede siyah kuşağa sahip.” Crumpton’ın karakteri ise “çocukları korkutan sessiz ve yalnız birisi fakat insanları korkuttuğu gerçeğinden nefret ediyor.”  

Dizinin yeni başrolleri için seçilen üç oyuncu da ana akım seyirciye yabancı kalırken başrol için seçilen oyunculardan biri olan Mansour, daha önce birkaç televizyon dizisinde rol aldı ve Unfriended: The Dark Web adlıkorku filminde oynadı. 2020 yılında AMC ile izleyicilerle buluşacak yeni spin-off dizisinin ismi ise henüz belli değil.