“The White Lotus” 2. sezona rezervasyon yaptıran ilk isim: Jennifer Coolidge

Yaz aylarında yayımlanan ilk sezonuyla bünyeleri kara mizaha doyuran HBO dizisi The White Lotus öyle bir övgü dalgasıyla karşılaşmıştı ki kısa sürede kanaldan yeni sezon onayı kapmıştı. Sosyoekonomik açıdan ayrıcalıklı sınıfın portresini başarıyla çizen; insanların zaaflarını ve aptallıklarını incelikle aktaran yapım, Hawaii’deki bir tatil beldesinde bulunan, tropikal bir resort otelde konumlanıyordu. Bu kez bir Avrupa ülkesinde geçeceği konuşulan 2. sezonun içeriğine dair fısıltılar yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Variety’ye bir röportaj veren HBO yetkilisi Casey Bloys; muhtemelen tamamı yenilenmiş bir oyuncu kadrosu göreceğimizden fakat tanıdık bazı karakterlerin de karşımıza çıkabileceğinden bahsetmişti. Kanaldan henüz bir onay gelmemiş olsa da TVLine’ın ulaştığı birkaç farklı kaynağın aktardığına göre, dönüş yapacak ilk isim Jennifer Coolidge olacak gibi. 

Vefat eden annesinin küllerini savurmak için Hawaii’ye gelen, bu süreçte kendini kimi içsel “aydınlanmalar”la baş başa bulan sosyetik Tanya McQuoid performansıyla geniş çapta övgüler aldığı düşünülünce; Coolidge ile ilgili bu karar sürpriz değil elbette. Öyle ki gelecek Emmy ödüllerinde kategorisinin en güçlü adaylarından biri olacağı şimdiden konuşuluyor. 90’lardan beri sürdürdüğü oyunculuk ve senaristlik kariyeriyle gönlümüzde ayrı bir yer edinen, uzun yıllar önce reji tarafına da geçiş yapan Mike White, serinin arkasındaki isim. Avrupa macerasında Tanya’yı neler bekleyeceği, White’ın hayal gücüne kalmış durumda.

Henüz yayın takvimini gündeme getirmek için erken olsa da an itibariyle 2. sezon senaryosunun gelişim aşamasında olduğunu biliyoruz.